Benefiční čtení

Dienstag, 17 Mai

Benefiční čtení

Short url: 

https://squ.at/r/8p4f

Přijďte na benefiční čtení a podpořte letošní ročník Ostravského PRAJDU! 

17. května si připomínáme mezinárodní den proti kvírfobii, který upozorňuje na stále existující problémy a překážky LGBTQ+ lidí. Tento významný den existuje od roku 1990, kdy byla homosexualita oficiálně vyškrtnuta z Mezinárodní klasifikace nemocí. Kvír lidé jsou však dodnes umlčováni a vyháněni z veřejného prostoru.

Připomeňme si kulturu, která je dodnes vymazávána. Vezměme si prostor beze strachu. A sdílejme společně své myšlenky, svou tvorbu, radosti i smutky, které jsme doteď ve společnosti svých vrstevníků sdílet nemohli.

Jako kvír lidem nám mnohdy byly zavírány dveře, proto se 17. května v 18 h sejdeme ve Chillout baru (Šambala bar) na benefičním čtení, kde se každý bude moct projevit (například přečtením básně, textu, eseje či části z knihy) v přátelském a otevřeném prostředí! 

 Vstupné na akce Ostravského PRAJDU jsou vždy dobrovolné. Nepodporujeme přístup, který z kvír akcí dělá něco nedostupného. Naše aktivity však přesto vyžadují peníze. Vaše příspěvky využíváme k finančnímu ohodnocení našich hostek*hostů, k vyjádření díku za jejich práci pro LGBTQ+ komunitu, k pořizování fotek a videí, k zajištění bezpečnosti všech akcí či k pronájmu prostor, které nás podporují a podílí se tak s námi na vytváření LGBTQ+ friendly prostředí v našem městě. Dále díky Vám můžeme také obsazovat veřejný prostor, ať už malováním, plakáty, transparenty či bannery, které zvyšují povědomí o situaci kvír komunity jak v ČR, tak po celém světě.

Chcete se také zapojit a přečíst svou (nebo jinou oblíbenou) tvorbu? Napište nám do zpráv! 

Datum & Zeit: 

Dienstag, 17 Mai, 2022 - 18:00

Themen: 

  • reading

Preis: 

  • gegen Spende
- benefice

E-Mail: 

Chillout Bar
Kostelní 3146/5
702 00 Ostrava
Tschechische Republik

Kolektiv organizující queer průvod a další protestní, vzdělávací či kulturní akce v Ostravě s cílem bojovat za práva LGBT+ lidí a podporovat queer angažovanost v regionu.

Kategorien: 

  • Aktion/Protest/Camp / Kinderaktivität / Kurs/Workshop / Diskussion/Vortrag / Ausstellung / Film