PRZESTAŃCIE NAM JUSTYNĘ PRZEŚLADOWAĆ! - stop karania za pomoc w aborcji

Donnerstag, 7 April

PRZESTAŃCIE NAM JUSTYNĘ PRZEŚLADOWAĆ! - stop karania za pomoc w aborcji

Short url: 

https://squ.at/r/8nea

Demonstracja poparcia dla Justyny! 18:00, 7 kwietnia, pręgierz na Rynku


Justyna pomaga w dostępie do aborcji od lat. Jest jedną z najmądrzejszych osób w Polsce, jeśli chodzi o aborcję farmakologiczną. Justyna może trafić do więzienia za to, że pomogła osobie doświadczającej przemocy przerwać niechcianą ciążę.
Właśnie teraz, w obliczu wojny na Ukrainie, kryzysu humanitarnego i dwuprocentowej inflacji, polskie władze po raz kolejny próbują zastraszyć nas, odebrać nam możliwość decydowania o własnym ciele.
Po raz pierwszy o pomoc w aborcji oskarżono aborcyjną aktywistkę. Nie ma na to naszej zgody.


Nie będziemy milczeć i nie będziemy biernie patrzeć jak prześladuje się osoby, które swoim heroizmem uratowały życia tak wielu osobom!
Nigdy nie będziesz szła sama - to nie są puste słowa. Chociaż po drugiej stronie Polski, jesteśmy z Tobą Justyna, dzisiaj i jutro w czasie trwania procesu!
Pomoc wzajemna i bezwarunkowe wsparcie są naszą siłą - w dostarczaniu pomocy w aborcji, jak i w radzeniu sobie z opresją państwa.


Zobacz więcej na: https://jakjustyna.aborcyjnydreamteam.pl

 

 

Datum & Zeit: 

Donnerstag, 7 April, 2022 - 18:00

Kategorie: 

  • Aktion/Protest/Camp

Preis: 

  • umsonst
Rynek, Pręgierz
Pręgierz, Rynek
Polen

We are a grassroots, feminist, queer collective working in Wrocław since 2012. We are mostly focused on organizing Manifas – feminist demos taking place around 8th of March which is International Women Day.

Kategorien: 

  • Aktion/Protest/Camp / Beratung/Hilfe/Sprechstunde / Diskussion/Vortrag