10-lecie Inicjatywy 8 Marca - benefit na Manifę

Samstag, 26 Februar

10-lecie Inicjatywy 8 Marca - benefit na Manifę

Short url: 

https://squ.at/r/8ld2

https://manifa.noblogs.org/

Już od 10 lat w Dniu Kobiet organizujemy wrocławską Manifę. Niezmiennie walczymy o prawa *kobiet, osób queerowych i innych wykluczonych grup. Czas więc to uczcić! Wpadajcie na dyskusję i zabawę. Dorzucicie się do organizacji tegorocznej Manify.

Wstęp: wolna cena

Program:
18.00 Co nam dały Manify? - dyskusja
20.00 Quiz feministyczny „Kiedy patriarchat zdechnie?”
21.00 Potańcówka - zagrają: dj 100 stóp nad ziemią, dj XAOC i Telebiurokratyczna Kolonizacja!

Oprócz tego będzie sklepik z historycznymi plakatami, badzikami i nowymi wlepami (te autorstwa Mykofanes!)
Pamiętajmy! Trwa pandemia i musimy zachowywać się odpowiedzialnie społecznie. Jeśli czujesz się przeziębionx, zostań w domu! Polecamy szczepienia i regularne testowanie się.

Miejsce: Czuła jest noc, Kolejowa 8, Wrocław

***

10 lat Inicjatywy 8 Marca!

Nasza wrocławska grupa feministyczna Inicjatywa 8 Marca obchodzi w 2022 swoje 10-lecie. Jako oddolny, nieformalny kolektyw jesteśmy dumne z tego, że udaje nam się działać już tyle lat! Chcemy to świętować i świętować razem z Wami, które współtworzyłyście te grupę lub współpracowałyście z nami podczas różnych działań. A też z tymi z was, które chcą zacząć działać!

10 lat I8M to:
*  10 lat organizacji Manif! (Oczywiście wiemy, że Manify we Wrocławiu zaczęły się w 2006 roku dzięki organizacji naszych starszych stażem koleżanek). Manif, czyli corocznych demonstracji o nasze prawa i wolności z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.
*  3 Międzymiastówki feministyczne – między-miejscowe (wioskowo-miastowe) spotkania różnych osób,  kolektywów, organizacji, które są lub były zaangażowane w organizację Manif w tym kraju.
*  2 Feministyczne Kongresy – spotkania, gdzie dyskutowałyśmy, w jakiej formie jest ruch feministyczny tu i tam.
*  2 międzynarodowe letnie obozy feministyczne (słońce, dobre jedzenie i feminizm – cóż więcej potrzeba…)
*  Ogromna ilość akcji bezpośrednich na rzecz sprawiedliwości społecznej i solidarności w ruchu wolnościowym. Bo Solidarność Naszą Bronią!

Dzięki wspólnej pracy i sprawie to wszystko się udało! Nasza walka na rzecz feminizmu lewicowego, wolnościowego i radykalnego oraz wspólny upór w tworzeniu grupy niehierarchicznej, demokratycznej i włączającej – dały nam energię i siłę do walki. Regularne spotkania, analizy, debaty – dzięki nim widziałyśmy, gdzie iść (oczywiście na ulice protestując), co robić, by tworzyć zmianę. Przez tyle lat uczyłyśmy się w grupie razem budować relacje oparte na przyjaźni i pomocy wzajemnej, oraz szacunku, a podważając te oparte na wyzysku, homofobii, seksizmie, rasizmie. Razem działałyśmy w niezgodzie na patriarchat i w oporze do kapitalistycznych opresji.

I teraz chcemy powiedzieć sobie nawzajem DOBRA ROBOTA! Dlatego świętujmy swoją codzienną praktykę feministyczną i spotkajmy się razem z okazji 10 urodzin! (och, ah! Jakie, stare, jakie młode a ile wrażeń!) Będziemy razem debatować o tym „Co nam dały Manify?”, potem pobawmy się w Quiz Feministyczny „Kiedy patriarchat zdechnie?”, a potem potańczymy razem przy dobrej muzyce dj 100 stóp nad ziemią, dj Xaos, i Telebiurokratycznej Kolonizacji.

Zlatujmy się na miotłach, parasolkach, wieszakach i bądźmy razem w sobotę 26 lutego 2022 roku.

Aborcja Wolnością nie Towarem
Kolektyw I8M

Datum & Zeit: 

Samstag, 26 Februar, 2022 - 18:00

Kategorie: 

  • Diskussion/Vortrag
  • Ausstellung
  • Party

Preis: 

  • gegen Spende
Czuła jest noc
Kolejowa 8
Polen

We are a grassroots, feminist, queer collective working in Wrocław since 2012. We are mostly focused on organizing Manifas – feminist demos taking place around 8th of March which is International Women Day.

Kategorien: 

  • Aktion/Protest/Camp / Beratung/Hilfe/Sprechstunde / Diskussion/Vortrag