Radical Resilience – projekcja filmu + dyskusja

Sobota, 3 Červenec

Radical Resilience – projekcja filmu + dyskusja

Short url: 

https://squ.at/r/8bk6

Z przyjemnością zapraszamy Was do wzięcia udziału w projekcji filmu Radical Resilience połączonej z wideokonferencją z udziałem osób odpowiedzialnych za reżyserię filmu - Liny Otter i Delily Hatton.

Radical Resilience to projekt filmowy realizowany przez aktywistki/ów, dla aktywistów/ek – lub każdej osoby zaangażowanej w zmiany społeczne lub środowiskowe, niezależnie od tego, jak się definiuje – który ma na celu szerzenie świadomości i zachęcanie do dyskusji na temat skutków wypalenia w naszych ruchach, skutków zarówno indywidualnych, jak i kolektywnych.
Jak moglibyśmy lepiej radzić sobie z trudnymi i bolesnymi sytuacjami, których doświadczamy przez nasz aktywizm i w naszym życiu? Jakie nieświadome skłonności występują w naszym życiu, które powstrzymują nas przed efektywnym przerobieniem naszych doświadczeń, wspieraniem siebie/innych, a także prowadzą nas do niezrównoważonych form pracy, które mogą być przyczyną wypalenia? Jakie formy hierarchii, przywilejów i ucisku odtwarzamy w naszych grupach, jak te formy na nas wpływają i jak możemy to zmienić? Jaki jest skutek znikania ludzi, ich umiejętności i jak to wpływa na nasze relacje? Jak możemy utrzymać nasze ruchy silne i zrównoważone, z naciskiem na wzajemną troskę i świadomość naszych indywidualnych i kolektywnych potrzeb? W świecie, w którym tak wiele jest do zrobienia – jak wiele wkładanej pracy uznamy za nasz limit?

Opis filmu zaczerpnięty ze strony projektu: https://radicalresilience.noblogs.org/ [l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fradicalresilience.noblogs.org%2F&h=AT2RcFkkHv0NL5Xp5R0iyn6zAIPvqy84Y6dhAlaBkAKWGeWGR06udTw87WxllQQXoijrMI6B4d4v8xS3eq8OBKuMCDSg073G9S4ZV5yXP_V8aEhrqehphNiUD24O3vM4hCd1kGZZJf7-LdAprW3l9yagFQyq], tłumaczenie Pokonać wypalenie.

Film z napisami w języku polskim (tłumaczenie Spółdzielnia Praktyk Wywrotowych we współpracy z Extinction Rebellion Trójmiasto), oryginalna ścieżka dźwiękowa jest wielojęzyczna, jednak jej większość jest w języku angielskim.

Bilety nabycia w kasie kina.

Date & Time: 

Sobota, 3 Červenec, 2021 - 17:00

Kategorie: 

  • film

Témata: 

  • radical resilience film
Kino Paradox
Krupnicza
38
31-123 Kraków
Polsko

Radical Resilience is a film project that aims to spread awareness and encourage discussion about the causes of burnout and the impact it has within our movements, both individually and collectively.

kategorie: 

  • film